27 sierpnia 2016

FAIR PLAY QUARTET

Fair Play Quartet to kwartet smyczkowy działający na pograniczu muzyki rozrywkowej i klasycznej. Specjalizuje się w graniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych, lecz w repertuarze posiada też wyjątkowe utwory muzyki klasycznej, np. Fugi Bacha czy Preludia Chopina. Artyści koncertują na całym świecie m.in. w Niemczech, Chinach, Słowenii, Katarze czy na Litwie. Zespół występował na osobiste zaproszenia znamienitych osób i instytucji – Pary Prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich, Emira Kataru, a także Ambasad i Instytutów Polskich na świecie.

Fair Play Quartet jest cenionym zespołem sesyjnym, który ma duże doświadczenie w pracy studyjnej. Kwartet współpracował z Haliną Mlynkovą, Mariką, Gabą Kulką, Kari, Julią Marcell, Jerzem Igorem, Januszem Radkiem, Grażyną Łobaszewską, Ewą Błaszczyk, Robertem Janowskim, Izą Kowalewską, Jarkiem Wistem, Anną Hawkins (Nowa Zelandia) i światowej sławy duetem DJ-skim ‘Catz ’n Dogz’. Kwartet nagrywa także muzykę do filmów i reklam. Na stałe współpracuje z TVP („Jaka to melodia”, „Przebojowa noc”, „Złota sobota”) i warszawskimi teatrami – Studio Buffo, Rampa.

W grudniu 2017 ukazała się płyta “Jackson on Strings” zawierająca największe przeboje króla popu w ciekawych, nietypowych aranżacjach. Płytę promuje singiel “Black or White”.

Obecnie Fair Play Quartet koncertuje głównie z projektem „Jackson on Strings” oraz „Broadway Exclusive”.