27 sierpnia 2016

KARI

KariKARI to polska wokalistka, kompozytorka i producentka, uznana przez dziennikarzy za objawienie i nadzieję polskiej sceny alternatywnej. Od 2013 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. W swoim dorobku ma trzy autorskie płyty “Daddy Says I’m Special” (2011) i “Wounds And Bruises”  (2013) oraz „I Am Fine” (2017) (wytwórnia NEXTPOP).

Była nominowana do Fryderyka w kategorii Debiut Roku, zdobyła nagrodę główną magazynu HIRO 2012, międzynarodowego Festiwalu Songwriterów, etc.

Artystka zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych festiwalach takich jak Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Free Form Festival, Good Fest, Slot Art Festival, Malta Festival i wielu innych, występując także w większości muzycznych klubów w Polsce.

Singiel „The One” z albumu ‚Wounds And Bruises’, wszedł na playlistę BBC Radio 1 i zebrał bardzo dobre recenzje od brytyjskich dziennikarzy. Zaowocowało to występem KARI na BBC RADIO’s BIG WEEKEND. Płytę promował singiel „Hurry Up”, który ma już ponad 1,5 mln wyświetleń na YouTube.

Singiel „Sirens” z albumu „I am Fine” zdobył II miejsce w plebiscycie radia Chilli ZET na Najbardziej Chilloutowy Utwór 2017 roku.

Płyta „I Am Fine” to kolejne naturalne wcielenie KARI i rozwinięcie jej stylu. Dla poszukujących nowych brzmień i dobrego popu – okazja do odkrycia jednej z najbardziej oryginalnych polskich artystek muzyki pop.

Płyta zaskakuje dynamiką, zróżnicowaniem nastroju i rozwiązaniami aranżacyjnymi, brzmieniowo trudno odróżnić ją od najnowszych produkcji zachodnich. Charyzma KARI i jej unikalna melodyka są doskonale dopełnione brzmieniami analogowych syntezatorów, oryginalnie skomponowanymi partiami sekcji rytmicznej i gitar, dając razem przemyślaną i dopracowaną całość. Płytę promuje singiel “Talk to me”.